Gjendja në vendkalimet kufitare të RMV-së

Në vendkalimin kufitar Bogorodicë, për hyrje në shtet, ka pritje rreth 30 minuta. Në vendkalimet e tjera, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, njoftojnë nga LAMM.

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pandërprerë nëpër rrugë të lagështa, me intensitet mesatar në akset rrugore nga mjediset urbane.

Rekomandohet shpejtësi e përshtatur e lëvizjes, respektim i sinjalizimit të vendosur në komunikacion dhe menaxhim me kujdes me automjetet, veçanërisht në rrugët përgjatë luginave, luginave të lumenjve dhe grykave, ku ka mundësi për paraqitje të rrëshqitjeve të dheut. Kjo veçanërisht ka të bëjë për akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Неверојатни 17 милиони денари кај играчите на Видеолотарија со МИЛИОНЕР,СУПЕР МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ

Story i radhës

Reporterët pa kufij: Ja në cilin vend renditet Maqedonia e Veriut

Të fundit nga