Gjendja e rrugëve në Maqedoni

Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet në disa vende nëpër rrugë të lagështa.

Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të qarkullimit, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim të kujdesshëm me automjetin, veçanërisht në rrugët nëpër fushëgropat, luginat e lumenjve dhe grykat malor, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve.

Kjo veçanërisht ka të bëjë me akset rrugore Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Ngjarja paraprake

Faza e pse-ve tek fëmijët, kur fillon dhe si të sillemi me ta

Ngjarja e ardhëshme

RMV/ Ja sa përqind e popullatës e kaluan virusin korona

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian