Gjatë kësaj jave moti do të jetë i vranët dhe me intervale me diell

Në parashikimi i motit për këtë javë Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat herë-herë do të shoqërohen me reshje shiu në viset e ulëta dhe në vise me lartësi mesatare, ndërsa në vise malore parashihet të bie borë.

Temperaturat vazhdojnë të mbeten mbi vlerat e mesatareve për periudhën që jemi, minimalet ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius.

Cilësia e ajrit do të jetë relativisht e mirë për shkak të kushteve favorite meteorologjike. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Ngjarja paraprake

Horoskopi ditor, e hënë 4 janar 2021

Ngjarja e ardhëshme

Papa Françesku: Më dhemb shumë, disa mendojnë vetëm për kënaqësinë dhe pushimet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian