Gjatë 24 orëve të fundit 927 kundërvajtje për mosmbajtje të maskave

Shkup, 4 tetor 2020 (MIA) – Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit lidhur me masën për mosmbajtjen e mbrojtjes personale për fytyrë janë regjistruar 927 kundërvajtje.

Ministria e Punëve të Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për t’u ballafaquar me Kovid -19. sn/

 

Ngjarja paraprake

Mbreti i Jordanisë pranon dorëheqjen e kryeministrit

Ngjarja e ardhëshme

A mund të infektohemi dy herë nga COVID-19?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian