Gjashtë viktima dhe 311 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjashtë viktima dhe 311 raste të reja është bilanci i 24 orëve të fundit të Shqipërisë në betejën ndaj pandemisë së COVID-19.

Ndërkohë gjatë ditës së fundit janë shëruar 85 persona nga virusi vdekjeprurës.

Aktualisht në dy spitalet COVID në vend gjenden të shtruar 289 persona.

Ngjarja paraprake

Kampionati shqiptar i futbollit starton këtë fundjavë

Ngjarja e ardhëshme

​Ministria ruse e Shëndetësisë ua ndalon mjekëve të bëjnë deklarata publike për COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian