Gjashtë të shëruar dhe zero të infektuar sot në Deçan

Sot në komunën e Deçanit nuk është shënuar asnjë rast i ri me COVID-19, ndërsa janë konfirmuar edhe gjashtë të shëruar.

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, thotë se deri më tani në komunën që ai udhëheq janë konfirmuar 213 raste pozitive me virusin SARS-CoV-2.

Prej tyre 168 të shëruar plotësisht, 11 kanë humbur jetën dhe 34 raste janë akoma aktive.

Ngjarja paraprake

Tetë lloje komplimentesh që më mirë të mos i bëni fare

Ngjarja e ardhëshme

U infektua me burrin gjatë ushtrimit të detyrës, humb betejën me koronavirusin infermierja e maternitetit të Elbasanit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian