Gerrard trajneri i ‘ëndrrave’ – E mposhtë Celticin në derbin skocez dhe vazhdon rrugën për titull

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Rangers dhe Celtic, duel ky që u zhvillua në kuadër të xhiros 22’të në ligën skoceze.

Skuadra e Gerrard e fitoi këtë takim falë autogolit të shënuar nga McGregor në minutën e 70’të të duelit.

Pra, ky takim u mbyll në 1:0 në të mirë të Rangers, por duhet mos harruar faktin se klubi i Celtic ishe pa një futbollist në fushë qysh në minutën e 62’të të takimit, pasi Bitton u ndëshkua me karton të kuq.

Kujtojmë se aktualisht rangers marrin pozitën e parë me 62 pikë e Cleitic në vendin e dytë me 43 shosh.

Ngjarja paraprake

Erdoğan: Viti 2021 do të jetë viti i reformave për Turqinë

Ngjarja e ardhëshme

Izolimi përfundon më 6 janar në Itali, por priten masa të reja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian