Gërmia bëhet me ulëse të reja

Parku i Gërmisë është bërë me ulëse të reja.

Ato u vendosën gjatë javës, si zëvendësim për më të vjetrat, teksa qytetarët janë të kënaqur me këtë investim të komunës.

Por, këto ulëse të reja, fillimisht kishin qëndruar në një park tjetër në kryeqytet.

Për disa ditë ato u lanë pranë ulëseve aktuale në Taukbahqe, e që për befasi të qytetarëve u larguan.

Ngjarja paraprake

Lupço Georgievski trazon emocionet e qytetarëve me propozimin për gjuhën dhe historinë

Ngjarja e ardhëshme

Skandal, kjo është fytyra e një kryetarit serb, që dyshohet për krim të organizuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian