Gennaro Gattuso, trajner i ri i Marseilles

Gennaro Gattuso do të jetë trajneri i ri i Olympique Marseille, raporton “Radio France”.

Ish-kampioni i botës në vitin 2006, pritet që shumë shpejtë të zbres në Marseille për të zyrtarizuar marrëveshjen.

Gattusso siç raportohet, të shtunën pritet të në krye të bankinës së Marsielle-s në sfidën kundër Monacos.

Gattuso do të zëvendësojë Marcelinon, i cili është larguar pas humbjes së Marseille nga PSG-ja (4-0).

Marseille aktualisht është në pozitën e tetë në elitën franceze.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Askush nuk do të dënohet, por pa pasaportë me emrin e ri nuk mund të udhëtohet jashtë…

Story i radhës

Blinken dhe Aliyev diskutojnë për situatën në Karabak

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me