Gazetarja e pyet për emrin e tij të plotë, përgjigjja e futbollistit të Milanit është befasuese

Milani regjistroi fitore të rëndësishme dje ndaj Genoas në kuadër të Serie A-së.

Pas ndeshjes, në prononcim për “DAZN” doli mbrojtësi, Fikayo Tomori.

Mes të tjerash, Tomori u pyet nga gazetarja për emrin e tij të gjatë.

“Oluwafikayomi Oluwadamilola Tomori” ishte përgjigja e futbollistit me origjinë nga Nigeria.

Ndryshe, Tomori është në pronësi të Chelseat, teksa te Milani po luan si i huazuar.

Ngjarja paraprake

Hapi kufijtë për vendet e tjera, Greqia vijon “bllokimin” ndaj Shqipërisë

Ngjarja e ardhëshme

Ledri dhe Sara zgjedhin këtë destinacion për pushime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian