Gazetari Dushko Arsovski, zëdhënës i ri i Qeverisë

Gazetari Dushko Arsovski është emëruar për zëdhënës i ri i Qeverisë, kumtuan nga pres qendra qeveritare, transmeton Zhurnal.

Ai është emëruar në seancën e sotme të Qeverisë, dhe përskaj tij zëdhënës mbetet edhe Muhamet Hoxha.

Arsovski është gazetarë me eksperiencë shumëvjeçare ndërsa opinionit i është i njohur nga Radio Televizioni i Maqedonisë ku nga viti 2012 punon si redaktorë i politikës së jashtme, në ditarin qendrorë, ndërsa në një periudhë edhe zv/kryeredaktorë i programit informativ.

Ngjarja paraprake

80 raste të reja me Kovid-19, tre viktima dhe 97 të shëruar

Ngjarja e ardhëshme

Dimitris Limnios: Kërkojmë tri pikë ndaj Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian