Gattuso pas fitores 6:0: Duhet të përmirësohemi akoma

Gennaru Gattuso nuk është i akoma mjaftueshëm i kënaqur me skuadrën e tij.

Napoli ka shënuar një fitore spektakolare ndaj Genoa, me rezultatin 6:0, por kjo nuk ndal kërkesat e Gattuso.

Trajneri italian ka shprehur besimin se përkundër këtij rezultate, ka akoma vend për përmirësime te Napoli.

“Rezultati nuk reflekton takimin”, ka thënë Gattuso.

“Ne duhet të fokusohemi për t’u përmirësuar dhe për të gjetur balancin e duhur, sepse na duhet balanc në mënyrë që të luajmë këtë lloj futbolli”, shtoi trajneri i Napoli.

Napoli prinë aktualisht tabelën e Serie A, pas dy xhirove, me pikët maksimale dhe një goldiferencë 8:0.

Ngjarja paraprake

Borisovi- Zaevit: Bullgaria mbetet e qëndrueshme në mbështetjen e të ardhmes evropiane të Maqedonisë së Veriut

Ngjarja e ardhëshme

Anxhela Peristeri zbulon si humbi 20 kg duke mos konsumuar vetëm këtë ushqim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian