Gashi: E çuditshme se si e kanë devijuar boksin, në çdo meç dalin kampion të botës

Boksieri Malvin Gashi po çuditet me një fenomen tash e disa vite që po ndodhë në boksin në përgjithësi.

“Është e çuditshme se si e kanë devijuar sportin e boksit! 

Kjo mënyrë qysh këta e kanë nisë, në çdo ndeshje po e nxjerrin nga një brez (kampion bote), njësoj sikur të ishte ndeshje e niveleve më të larta të këtij sporti. 

Dhe jo vetëm, devijimi i sportit të boksit nuk ndalet këtu, tentojnë me çdo kusht që t’i gjejnë kundërshtarët më të dobët që ekzistojnë në mënyrë që fitorja të jetë në duar të sigurta për ta! 

Nëse kjo fushë do të ishte kaq e lehtë dhe e thjeshtë sipas organizatorëve të meçeve, mua me ka mbet shumë merak që nuk jam bërë edhe unë boksier profesionist me fituar një titull Kampion bote edhe me u largu sa më shpejt”, tha Gashi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Ngjarja paraprake

Nis mbledhja në BDI

Ngjarja e ardhëshme

Zaplluzhani: Prizreni përgatitet për tri gara ndërkombëtare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian