Ganiu takon rrjetin kombëtar kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje

Keyetari i komunës së Çairit Visar mikëpriti sot përfaqësueset e Rrjetit kombëtar kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje.
Në takim ku morën pjesë drejtoresha ekzekutive e këtij rrjeti Elena Dimishevska, koordinatorja e projekteve Ana Avramovska Mushkova dhe bashkëpunëtorja e rrjetit Nora Kaliqi, fokusi ishte thellimi ibashkëpunimit me këtë organizatë.
“Nga ana ime shpreha gadishmërinë se ne si pushtet vendor ngelemi maksimalisht të përkushtuar në mbështetjen e projekteve dhe aktiviteteve që do të jenë në dobi të qytetarëve”-shkruan Ganiu.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Abuzimi me donacionet për trajtim jashtë vendit,FSSHRMV me njoftim të rëndësishëm

Story i radhës

Këto vende do kenë ndërprerje të rrymës për katër ditë rresht

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish