Ganiu: Kemi rikonstruar kalldërmën e Çarshisë me 850.000 euro dhe kemi rinovuar 137 vitrina të zejtarëve!

Në kuadër të debatit në emisionin 200 në Alsat, kryetari i komunës Visar Ganiu u shpreh se ai deri më tani ka rikonstruuar kalldërmën e Çarshisë e cila kap shifrën e 850.000 eurove si dhe ka rinovuar 137 vitrinat e dyqaneve të vjetra të Çarshisë.

Advertisements

Përtej këtyre projekteve,komuna e Çairit vazhdon të mirëmbajë dhe të subvencionoj zejet dhe zanatet e vjetra të çarshisë si dhe në kuadër të planifikimit urban dhe hapsinor ajo vazhdon t’i jap prioritet ndërtimit të hoteleve me qëllim të zhvillimit të turizmit dhe bizenese në çarshi.

Advertisements

Ngjarja paraprake

Bekim Sali ofendon banorët e Gazibabës dhe Seravës: Janë burimi i kriminelëve

Ngjarja e ardhëshme

Dibra e vulosi për Hekuran Dukën që sonte fitoren e 17 Tetorit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian