Gabimi që bën zakonisht në një lidhje, nisur nga shenja e horoskopit!

Askush nuk është i përsosur, edhe pse shpesh na pëlqen të mendojmë se jemi. Të gjithë bëjmë gabime në marrëdhënie dhe ndonjëherë ato gabime na shërbejnë si mësime të vlefshme, por herë të tjera kthehen në një model toksik sjelljeje, që pa e kuptuar bëhet pjesë e jona.

Bazuar në shenjën e horoskopit, ka të ngjarë që “sjellja jote problematike” të jetë kjo:

Dashi – E merr partnerin/en për të mirëqenë.

Demi – I mban gjithë emocionet përbrenda (derisa shpërthen).

Binjakët – Heq dorë nga lidhja para se të ketë mbaruar.

Gaforrja – Harron se nuk je vetëm çift, por edhe një individ përtej marrëdhënies.

Luani – Ia nxjerr gjithë nervat dhe mërzitë e ditës, partnerit/es.

Virgjëresha – Përpiqesh t’i ndryshosh njerëzit.

Peshorja – Mund të jeni pak pasivo-agresivë.

Akrepi – Shumë shumë dramatik. Harron se lidhja është një punë për dy veta.

Shigjetari – Nuk je shpesh i sinqertë me ndjenjat e tua.

Bricjapi – Pret që herët a vonë partneri/ja do të të lëndojë.

Ujori – Ti duhet të fitosh gjithmonë. Qetësohu!

Peshqit – Sakrifikon pjesë të vetes për marrëdhënien.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Toci e Syla: Kundërshtarë të fortë, por ne e dimë çfarë duhet të bëjmë

Story i radhës

Putini ‘zhduk’ vajzat e tij – kjo është historia e padëgjuar më parë për familjen e presidentit rus

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish