Futbollistët që luajtën më shumë në vitin 2020 – Në Zvicër krenohen me Granit Xhakën dhe Fidan Alitin

Kampionatet vendore, Kupat e Evropës, ndeshjet ndërkombëtare. Cili lojtar kishte minuta më shumë këtë vit.

Harry Maguire është në krye të kësaj liste, duke luajtur 4745 minuta për Manchester United dhe “Tre Luanët”.

Statistikat janë përgatitur nga CIES, që mori parasysh të gjitha garat në të gjithë botën deri në 18 dhjetor, shkruan Blick.

Dhjetë të parët

Harry Maguire (Manchester United) 4745 minuta

Ruben Dias (Manchester City) 4344 minuta

Lionel Messi (Barcelona) 4293 minuta

Bruno Fernandes (Manchester United) 4164 minuta

Bruno Pacheco (Ceara SC / Bra) 4162 minuta

Romelu Lukaku (Inter) 4144 minuta

Victor Lindelöf (Manchester United) 4142 minuta

Raphaël Varane (Real Madrid) 4123 minuta

Jesus Navas (Sevilla) 4110 minuta

Callum McGregor (Celtic) 4106 minuta

Në Zvicër krenohen me Granit Xhakën dhe Fidan Alitin 

Lojtari i Kombëtares së Zvicrës, më i mirë në statistikë është kapiteni Granit Xhaka.

Ylli i Arsenalit luajti 3851 minuta – për Topçinjtë dhe për ekipin kombëtar.

Por lojtari m më shumë paraqitje i Superligës? Ai është Fidan Aliti që mblodhi më shumë minuta.

Mbrojtësi i majtë i FC Zurich ishte në veprim për 3660 minuta këtë vit.

Ai minutat i mblodhi me Zurichun, Kalmar FF dhe ekipin e Kosovës. 

Ngjarja paraprake

Mos u shqetësoni nëse e keni tepruar me ushqimin për festa? Kjo është pija që largon toksinat nga trupi

Ngjarja e ardhëshme

​Lloji i ri i COVID: Turqia vendos ndalesa për pasagjerët nga Britania, Irlanda kërkon testime

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian