Futbollistët e ftuar nga Bayern Munich për Kupën e Botës për Klube

Kupa e Botës për Klube, FIFA Katar 2020 do të shohë ekipet më të mira të botës të bashkohen këtë muaj për të garuar për çmimin e më të mirit në botë.

Kupa Botërore e Klubeve do të zhvillohet në praninë e tifozëve, por masat e rrepta të sigurisë Covid-19 të krijuara për të ruajtur mirëqenien e tifozëve do të jenë në fuqi gjatë gjithë turneut.

FIFA tashmë ka publikuar listat e ekipeve me lojtarët që do të marrin pjesë në këtë kompeticion.

Nga Evropa do të marrë pjesë Bayern Munichu, ndërsa tashmë është publikuar lista e tyre me lojtarët e ftuar.

Ndeshjet do të fillojnë më 4 Shkurt, me finalen që do të zhvillohet më 11 shkurt.

Image
Ngjarja paraprake

“Ju uroj një javë të shkëlqyeshme”, Miriam Cani publikon një fotografi pa makijazh

Ngjarja e ardhëshme

Gir do të takohet me Pashollin dhe Jauleskin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian