​Fury i kërkon sërish luftë Joshuas

Tyson Fury ka pohuar se ka bërë një përpjekje të re për të organizuar një luftë me Anthony Joshuan.

Kampioni i peshave të rënda të ËBC nuk ka luftuar që nga humbja nga Dereck Chisora në dhjetor, si pasojë e dështimit për të rënë dakord për kushtet për një përballje me mbajtësin Oleksandr Usyk.

Dihet se ka ambicie që kjo përballje të zhvillohet në dhjetor në Arabinë Saudite, së bashku me një përballje midis Deontay Wilder dhe Joshuas.

Nëse kjo ngjarje do të realizohet, mbetet për t’u parë. Ndërsa Eddie Hearn – promotori i Joshuas ka deklaruar shpesh se Joshua dëshiron të luftojë në gusht kundër Wilderit.

Të premten në mbrëmje, Fury doli në media sociale për të thënë se donte të ndeshej me Joshua-n në “Wembley” në shtator, komente këto që erdhën në të njëjtën javë ku ai tregoi se dalja e tij e radhës mund të ishte në Australi kundër Demsey McKean.

Në javët pasi Joshua humbi revanshin e tij me Usyk, Fury përdori platformën për t’u përpjekur të pajtohej me atë që mund të ishte përballja më e madhe britanike në histori.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Truprojat e politikanëve gjermanë

Story i radhës

Bllokohen rrugët rreth ambasadës së SHBA-ve në Shkup, MPB me njoftim

Të fundit nga