​Fuqizohet Aleanca në Obiliq, aderon Agim Preniqi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka vizituar sot degën e Aleancës në Obiliq.

Haradinaj ka njoftuar se vizionit të AAK-së i është bashkuar edhe Agim Preniqi, njeri i dëshmuar në shumë etapa.

Postimi i plotë:

Sot, bashkë me kolegë u pritëm nga dega e Aleancës në Obiliq, në krye me kryetarin z. Ali Krasniqi. Me këtë rast i uruam mirëseardhje në Aleancë, z. Agim Preniqi, njeri me vlera njerëzore e profesionale, i dëshmuar në shumë etapa.

Në këtë takim, ku kishim nderin që prezent t’i kishim edhe përfaqësues të kategorive të lirisë, diskutuam për zhvillimet aktuale politike në vend, me theks të veçantë për gjendjen e krijuar së fundi në veri të vendit.

Kolegët nga Obiliqi i falënderova për angazhimin dhe punën e mirë që e bëjnë në fuqizimin e Aleancës dhe i urova suksese në vitin vijues.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shefi i ushtrisë izraelite: Gatishmëria e ushtrisë për të sulmuar objektet bërthamore të Iranit është përmirësuar

Story i radhës

Sherr në komisariatin e Librazhdit? Reagon policia: Ishte konflikt mes disa personave

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish