Fundjava sjell stuhi në Greqi, nga e marta dëborë dhe temperatura të ulëta

Sinoptikanët në Greqi kanë paralajmëruar për një valë të motit të keq këtë fundjavë që do të sjellë erëra të forta dhe stuhi. Sipas mediave greke këto luhatje do të lëvizin nga veriperëndimi drejt lindjes dhe pritet të vazhdojnë deri më mesjavë.

Deri në mesditën e së dielës, moti do të sjellë një përmirësim të përkohshëm për të sjellë të njëjtat kushte mbrëmje.

Ndërkohë që nga e marta pritet që temperaturat të pësojnë një ulje të ndjeshme duke sjellë reshje dëbore edhe në zonat e ulëta.

Ngjarja paraprake

Lushtaku rikthehet në ‘folenë e vjetër’ 

Ngjarja e ardhëshme

Ja ç’thotë Basha kur pyetet për largimin nga PD, në rast se humb zgjedhjet e 25 prillit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian