Fundi i një epoke plot magji në Ligën e Kampionëve

Liga më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve, do t’i rikthehet sot aksionit, ku do të zhvillohen ndeshjet e para të fazës së grupeve të sezonit të ri 2023/24.

Skuadra të shumta e nisin aventurën për titullin e madh të Ligës së Kampionëve, ndërsa për Manchester Cityn do të jetë sfida për ta mbrojtur titullin e kampionit të kësaj gare.

Por, Liga e Kampionëve e këtij edicioni nuk do të jetë e njëjtë sikurse ajo e sezoneve të kaluara, pasi do të mungojë magjia e dyshes, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ky do të jetë sezoni i parë i Ligës së Kampionëve pa Ronaldon dhe Messin që prej 2002/03, pas plot 20 sezoneve rresht që të paktën njëri prej tyre u paraqit në këtë garë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Përmbytjet në Greqi, qeveria thotë se evidentimi i dëmeve po ecën me ritëm të shpejtë

Story i radhës

Mbi 100 produkte ushqimore do të shiten më lirë/ Masa pritet të hyjë në fuqi më së voni pasnesër

Të fundit nga