Francë: Rrahu për vdekje e më pas i dogji trupin, dënohet 36-vjeçari

Jonathann Daval, 36-vjeç, është dënuar sot nga një gjykatë në Francë,  pasi akuzohen për vrasjen e gruas të tij. Po ashtu mbi 36-vjeçarit rëndonte dhe akuza për zhdukjen e trupit të viktimës, pasi e kishte djegur atë pasi e kishte vrarë.

Trupi i djegur i Alexia Daval u gjet në një pyll pranë qytetit veri-lindor të Greit në tetor 2017, ku dhe u arrit që të zbulohej krimi që tronditi vendin. .

Jonathann Daval, fillimisht raportoi në polici për zhdukjen e gruas së tij, duke i thënë se ajo kishte dalë për vrap dhe nuk ishte kthyer më, por më pas u zbulua dhe krimi.

Pas marrjes në pyetje Dala tregoi të krimin, duke u shprehur se e kishte rrahur për vdekje dhe më pas i kishte djegur trupin për të zhdukur gjurmët.

Në sallën e gjyqit 36-vjeçari ka qëndrua ri qetë dhe vetëm i ka kërkuar falje prindërve të gruas të tij për atë që kishte bërë. 36-vjeçari ishte pasiv ndërsa vendimi u lexua të Shtunën. Ai më herët tha “më fal” ndërsa shikonte

Si ka ndodhur ngjarja?

Alexia Daval ishte një bankiere 29-vjeçare. Burri i saj e raportoi atë të zhdukur në tetor 2017, duke thënë se ajo nuk ishte kthyer pasi kishte dalë për vrap.

Trupi i saj u gjet dy ditë më vonë, pjesërisht i djegur dhe i mbuluar nga degët në një pyll larg rrugës së saj të zakonshme të vrapimit.

Vdekja e saj frymëzoi një marshim prej 10,000 njerëzve në qytetin Grey, po ashtu mijëra gra nderuan atë duke bërë një ecje simbolike në disa qytete të Francës.

Ngjarja paraprake

Atletico Madrid 1-0 Barcelona, notat e lojtarëve – Dëshpëron Ter Stegen

Ngjarja e ardhëshme

Kështu duket Tirana pas dekorimeve për festat e fundvitit

të fundit nga