Franca nuk ka qetësi! Sulm me thikë në Nisë, një i vdekur dhe disa të plagosur

Të paktën një i vdekur dhe disa të plagosur kanë mbetur pas në sulmin me thikë në Nisë, raportojnë mediat franceze

Ndërkohë kryetari i bashkisë thotë se një person është arrestuar, për atë që paraprakisht thuhet se është sulm terrosrist.

Ngjarja paraprake

Turqia shënon 97-vjetorin e Ditës së Republikës

Ngjarja e ardhëshme

Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin e veçantë të projektligjit “Për buxhetin e vitit 2021”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian