Franca në alarm, konfirmon mbi 42 mijë të infektuar në 24 orë

Franca po goditet keq nga vala e dytë e pandemisë.

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore franceze konfirmuan 41.622 raste të reja.

Numri i të vdekurve këtë të enjte ishte 162. Në total, në Francë numërohen 34.210 viktima dhe 999.043 të infektuar.

Për shkak të situatës, shumë zona në Francë janë futur në izolim. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Izmit Nura, nga Agjencia për Rini dhe Sport kalon në Agjencinë për Emigracion

Ngjarja e ardhëshme

Kida tregon domethënien e tatuazhit të ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian