Franca jep dritën jeshile për vaksinën Johnson & Johnson

Autoriteti i Lartë për Shëndetin në Francë ka autorizuar vaksinën anti-Covid Jonhson & Johnson, menjëherë pasi Europa dha dritën jeshile.

Autoritetet rekomanduan që ajo të përdoret me përparësi kryesisht në zonat ku pandemia ka është më shumë raste aktive.

Nga ana tjetër presidenti i Autoritetit Dominique, Le Guludes tha se vaksina ka një performancë të kënaqshme.

Ndryshe,  agjencia franceze e Shëndetit Publik pas përditësimit të të dhënave, konfirmoi se epidemia e COVID-19 ka vrarë më shumë se 90 000 persona në Francë.

Ngjarja paraprake

30 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA. Domethënia historike e një prej atyre që konsiderohen momente kyçe në politikën e jashtme të një shteti

Ngjarja e ardhëshme

Moti parashikon surpriza, kthjellime dhe vranësira do të dominojnë gjatë ditës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian