(FOTO) Pendarovski pranon në takim gjeniun e matematikës Ilir Morina dhe familjen e tij

Presidenti Stevo Pendarovski sot ka pritur në rezidencë Yll Morinën, djaloshin 13-vjeçar i cili ëshë një gjeni në matematikë. Pendarovski thotë se i uroi djaloshit 13 vjeç suksese të tjera në rrugën për të përsosur talentin e tij.

“Gjeniu i matematikës që në moshën katër vjeçare zgjidh probleme dhe ndan njohuritë e tij publikisht përmes videove edukative në internet”, ka shkruar mes tjerash Pendarovski.

Story i mëparshëm

‘Më mirë për Tetovën’ kërkon dislokimin e veprimtarive me rrezikshmëri të lartë nga afërsia e qytetit!

Story i radhës

RMV me 19 mijë analfabetë, ¼ e popullsisë me arsim fillor!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish