Foshnja e parë e lindur në vitin 2021 është djalë

Foshnja e parë në vitin 2021 në Klinikën Universitare në Shkup ka lindur në vetëm një minutë pas mesnate (00:01). Foshnja është e gjinisë mashkull, peshon 3 kilogram e 650 gramë dhe është i gjatë 51 centimetër.

Nëna e foshnjës është Bojana Smilevska nga Shkupi dhe ky është fëmija i saj i dytë.

Sipas traditës foshnjën e parë pritet ta vizitoj ministri i shëndetësisë dhe kryetari i Qytetit të Shkupit.

Ngjarja paraprake

Sa ka shpenzuar Kate Middleton për veshje gjatë vitit 2020, zbuloni shifrën marramendëse

Ngjarja e ardhëshme

Malajzia dhe Singapori anulojnë projektin hekurudhor me shpejtësi të lartë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian