Fortnite rikthehet në iOS me ndihmën e Microsoft

Nvidia nuk është e vetmja kompani e cila po e bën të mundur të luani Fortnite në pajisjet Apple. Microsoft në bashkëpunim me Epic Games do të sjellë Fortnite në Xbox Cloud Games dhe pa një abonim.

Aktualisht Xbox Cloud Gaming ofrohet në 26 vende të botës dhe përdoruesit mund të luajnë lojën nga shfletuesi në iPhone, iPad, Android dhe Windows.

Duke integruar Fortnite, Microsoft mund të përfitojë përdorues të rinj të Xbox Cloud Gaming sidomos në iOS ku përdoruesit nuk e instalojnë dot më lojën shumë popullore Battle Royale.

Microsoft gjithashtu është gati të mbështesë Epic për të frenuar Apple. /PCWorld Albanian

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Modelja ruse flet shqip, kërkon rikthimin me Don Xhonin (FOTO LAJM)

Story i radhës

Komuna e Çairit shpalli shkrimtarin nga Shqipëria Fatmir Toçi qytetar nderi

Të fundit nga