Formacioni i mundshëm i Milanit për ndeshjen ndaj Udineses

AC Milan do të kërkojë të vazhdojë fillimin e saj fenomenal të sezonit sot në ndeshjen ndaj Udineses.

Skuadra e Stefano Pioli ka humbur vetëm dy pikë në pesë ndeshjet e tyre deri më tani në Serie A, duke barazuar me Romën fundjavën e kaluar.

Por ata mbeten dy pikë larg në krye të tabelës dhe kanë qenë të shkëlqyer në 2020/21, duke treguar tashmë shenja të qarta të pretendimit të titullit në këtë fazë të hershme.

Ata e kanë bartur këtë formë edhe në Europa League, duke fituar të gjitha ndeshjet e tyre duke përfshirë edhe raundet kualifikuese, megjithëse ndeshja kundër Rio Ave kërkoi një gjuajtje penalltish.

Në të kundërt, Udinese ka pasur një fillim për të harruar, duke fituar vetëm një nga pesë ndeshjet e tyre fillestare dhe aktualisht është në vendin e 18-të. Por ata kanë një rekord të mirë në shtëpi kundër Rossonerëve në takimet e fundit.

AC Milan ka fituar vetëm tre nga 12 ndeshjet e fundit në kampionat jashtë Udineses, me nikoqirët që kanë fituar shtatë. Sidoqoftë, kjo e ka çuar numrin e përgjithshëm të fitoreve të Udineses në Serie A kundër AC Milan në vetëm 17 nga 90, me 40 fitore të Rossonerëve dhe 33 barazime mbresëlënëse.

Për ndeshjen që luhet sot në ora 12:30 formacioni i Milanit pritet të jetë ky.

Image
Ngjarja paraprake

Shpëtohet një person nga rrënojat 26 orë pas tërmetit në Izmir

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, rritet në 49 numri i të vdekurve nga tërmeti

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian