Formacionet zyrtare Inter Turku – Drita

Drita do të nisë sot rrugëtimin e Conference League, me ndeshjen e parë që do e zhvillojë në transfertë ndaj Inter Turku.

Nënkampionët e Kosovës do të përballen në orën 17:00 më skuadrën finlandeze, në “Veritas Stadion” dhe këtë sfidë do të mund ta ndiqni në “Super Sport 2”.

Ndërsa na ndajnë edhe disa minuta nga nisja e takimit të parë të raundit të parë kualifikues të Conference League, trajnerët Grau dhe Nuhiji kanë zgjedhur formacionet me të cilët do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:

Inter Turku: 4:3:3/ Riikonen, Niska, Ruxi, Ketting, Arciero, Forsell, Paananen, Jyry, Haro, Lepisto, Tamminen.

Drita: 4:2:3:1/ Maloku, Krasniqi, Limani, Balde, Balkqori, Namani, Broja, Muja, Baftiu, Ajzeraj, Simonovski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

MPJ: Nuk ka arsye për përhapjen e gjuhës së urejtjes, nxitjen e tensioneve dhe dhunë

Story i radhës

I keni tradhtuar? Shenjat e Horoskopit që mbyllin një sy dhe bëjnë sikur nuk kuptojnë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish