Formacionet zyrtare Chelsea-Lille, Zhegrova në bankën e rezervistëve

Chelsea shpreson që të jetë më afër kalimit në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve pas ndeshjes me Lille në “Stamford Bridge” që zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00.

Këto dy skuadra u takuan për herë të fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League në sezonin 2019/20, me “Blutë” që fituan të dyja ndeshjet me rezultat 2-1, transmeton KosovaPress.

Përkundër se është i ftuar, sulmuesi kosovar Edon Zhegrova nuk pritet që të luajë nga fillimi, por nuk përjashtohet mundësia që ai të inkuadrohet gjatë ndeshjes dhe kështu të debutojë në garën më të madhe evropiane në nivel të klubeve me klubin e tij të ri.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendry, Christensen, Silva, Rudiger, Azpilicueta, Kante, Kovacic, Alonso, Ziyech, Havertz, Pulisic

Lille: Hadrim, Qelik, Djalo, Botman, Fonte, Bamba, Xeka, David, Sanches, Andre, Onana

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Arbana Osmani zbulon datën kur do të nisë Big Brother VIP 2

Story i radhës

“Ukraina e braktisur në këtë tragjedi”, diplomati shqiptar: Rusia mund të fitojë një betejë, por jo luftë

Të fundit nga