Formacionet e mundshme të derbit Napoli-Roma

Napoli dhe Roma do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Diego Armando Maradona” në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 33-të në ligën italiane, Serie-A.

Napoli tashmë ka mbetur prapa në luftën për titull pas humbjes nga Fiorentina, kurse Roma po kalon nëpër një periudhë shumë pozitive të rezultateve me vetëm një barazim dhe katër fitore në pesë ndeshjet e fundit.

Napoli është në vendin e tretë momentalisht me 66 pikë, kurse Roma pozicionohet e gjashta me 57 pikë.

Këto janë formacionet e mundshme:

Napoli (4-3-3): Ospina; Zanoli, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Fabian Ruiz; Politano, Osimhen, Insigne.

Roma (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Ibanez, Kumbulla; Karsdorp, Cristante, Veretout, Vina; Zaniolo, Pellegrini; Abraham.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Call Centeri-i në Durrës u mbyll papritur! Dhjetëra punonjës që mbetën të papunë dalin në protestë

Story i radhës

Kovaçevski: SASHK vendosi të vazhdojë me shantazhet që janë vetëm në dëm të nxënësve dhe prindërve

Të fundit nga