Formacionet e mundshme- Polonia përballet me Sllovakinë në Saint Petersburg

Sot do të startojnë edhe ndeshjet e Grupit E në Kampionatin Evropian.

Ndeshja e parë në këtë grup zhvillohet në Saint Petersburg të Rusisë.

Kombëtarja e Polonisë në cilësinë e skuadrës vendase do të përballet me Kombëtaren e Sllovakisë.

Image

Polakët janë favorit në letër dhe duan tri pikët e para në evropian.

Në anën tjetër sllovakët futen në këtë takim për të shkaktuar befasi.

Ky takim luhet në Gazprom Arena të Saint Petersburgut me fillim nga ora 18:00.

Formacionet e mundshme:

Formacioni i mundshëm i Polonisë: Szczesny; Bereszynski, Glik, Bednarek, Puchacz; Jozwiak, Krychowiak, Zielinski, Moder; Kownacki, Lewandowski

Formacioni i mundshëm i Sllovakisë: Dubravka; Pekarik, Skriniar, Satka, Hubocan; Duda, Kucka, Hrosovsky, Hamsik, Mak; Bozenik

Ngjarja paraprake

Qielli ka ndryshuar sidomos për këto shenja

Ngjarja e ardhëshme

Si Ta Ruani Vajin E Ullirit Në Mënyrën E Duhur!

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian