Formacionet e mundshme: Juventus – Roma

Juventus – Roma është një nga ndeshjet më të rëndësishme të ditës në futbollin evropian.

Bianconerët llogariten favoritë, megjithëse nuk pritet ta kenë të lehtë përballë ekipit që momentalisht pozicionohet në vendin e tretë në renditjen tabelare.

Tashmë janë mësuar edhe formacionet e mundshme të të dyja palëve për duelin që fillon nga ora 18:00.

Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Juventus (4-4-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Sandro; Chiesa, Arthur, Bentancur, Bernardeschi; Morata, Ronaldo

Roma (3-4-2-1): Lopez; Mancini, Ibanez, Smalling; Karsdorp, Veretout, Villar, Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Mayoral

Ngjarja paraprake

Shpërndante drogë dhe qarkullonte me armë pa leje, arrestohet 29-vjeçari në Durrës. I dënuar në Gjermani

Ngjarja e ardhëshme

QKMF e Fushë Kosovës furnizohet me pajisje e material shpenzues

të fundit nga

Reagon Milani

Pa mbushur ende 72 orë nga krijimi, Super Liga u braktis nga

AlbanianEnglishMacedonian