Formacionet e mundshme: Arsenal – Benfica

Arsenal dhe Benfica do të luajnë ndeshjen e dytë për fazën e 32-të të finales në Ligën e Evropës me fillim nga ora 18:55.

Ndeshja e parë përfundoi me rezultat të barabartë 1-1, ku Bukayo Saka shënoi golin e dytë në ndeshje pas penalltisë se konkretizuar nga Pizzi për Benfican.

Ndeshja e dytë do të luhet në Athinë dhe më poshtë janë të paraqitur formacionet e mundshme:

Arsenal: Leno; Bellerin, Luiz, Gabriel, Tierney; Xhaka, Ceballos; Saka, Odegaard, Smith Rowe; Aubameyang

Benfica: Leite; Gilberto, Vertonghen, Otamendi, Grimaldo; Silva, Weigl, Pizzi, Everton; Nunez, Waldschmidt

Ngjarja paraprake

U qëllua me armë silenciator pranë “Piramidës”, ndërron jetë në spital i plagosuri

Ngjarja e ardhëshme

Real Madrid do të jetë pa lojtarin kryesor në ndeshjen e kthimit ndaj Atalanta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian