Forcat ruse synojnë zonën e banimit në Lysychansk

Forcat ruse në Ukrainën lindore raportohet se kanë bombarduar zonat e banuara të qytetit Luhansk të Lysychansk, sipas agjencisë së lajmeve Interfax Ukraine.

Kreu ushtarak rajonal i Luhansk, Serhiy Haidai, shkroi në kanalin e tij se granatimet filluan rreth orës 6:30 të mëngjesit me kohën lokale.

Haidai thotë se “ndërtesat e larta janë shkatërruar ndjeshëm” dhe “raportohen viktima”.

“Po saktësohet informacioni për numrin e të vdekurve dhe të plagosurve. Ka shumë rrënoja”./Bota sot

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Modelja shqiptare godet me shuplakë Olti Currin

Story i radhës

Janë gjobitur 140 shoferë

Të fundit nga