Forca të policisë stacionohen tek shtëpia e Agim Bahtirit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri është kërcënuar dhe nga mbrëmë pranë shtëpisë së tij po qëndrojnë zyrtarë të Policisë së Kosovës.

Media ka siguruar edhe fotografi të policëve pranë shtëpisë së Bahtirit.

Media ka tentuar ndërkaq që të kontaktojë me Bahtirin për ta pyetur lidhur me kërcënimet që ai ka marrë, mirëpo i pari i Mitrovicës nuk ka qenë i qasshëm në telefon.

Detaje të tjera ende nuk dihen, teksa policia nuk ka folur ende në lidhje me rastin. 

Ngjarja paraprake

Marchisio zbulon refuzimet

Ngjarja e ardhëshme

Ndalohen 15 azilkërkues në Turqi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian