Fondi amerikan 777 Partners blen klubin belg

Fondi amerikan 777 Partners blen klubin legjendar belg!

Standard Liege po kthen faqen, duke njoftuar kalimin e 100% të aksioneve nga Bruno Venanci te kompania amerikane 777 Partners.

Grupi i investimeve me bazë në Majami zotëron Genoan, të cilin e bleu disa muaj më parë, dhe zotëron aksione dhe te klubi i Sevillas në Spanjë.

Vlen të theksohet se 777 Partners është në proces të blerjes së 70% të aksioneve te klubi brazilian Vasco da Gama për 121 milionë euro.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tiparet e personalitetit që ju bëjnë menjëherë një njeri të dëshirueshëm

Story i radhës

Mbi 6 orë debate dhe diskutime, përfundon mbledhja e grupit parlamentar të PD. Ja propozimet

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish