Fluturojnë çmimet: Vaji sot është rritur me 30 lekë, u rrit dhe buka

Rritja e çmimit të karburanteve po rëndon direkt mbi xhepat e qytetarëve.

Ora News ka bërë një vëzhgim dhe vë re një rritje të çmimeve të gjithë produkteve të shportës.

Sot vaji është rritur me 30 lekë dhe nga 270 lekë qytetarët e blejnë me 300 lekë. Rritje ka pësuar dhe mielli.

Buka është rritur me 10 lekë informon gazetarja e Ora News, Nertila Dosti.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ferdinand tregon se është në probleme me disa nga agjentët e lojtarëve të Manchester United

Story i radhës

Besimi – Van Gelder: Përkrahje e konsiderueshme nga Banka Botërore për zbatimin e reformave dhe krizën e Kovidit

Të fundit nga