Flitet se mund të transferohet në Barcelonë, Aguero thyen heshtjen

Shumë raporte theksojnë se Sergio Aguero mund të bëjë kalimin nga Manchester City në Barcelona këtë verë.

Ishte vet sulmuesi që ka thënë fjalën e tij për këtë çështje duke hedhur një aluzion të fortë se ku mund të qëndrojë e ardhmja e tij.

Është raportuar se Aguero ka një marrëveshje zyrtare me presidentin e ri të Barcelonës, Joan Laporta për t’u bashkuar me klubin në verë kur skadon kontrata e tij me City.

Laporta dëshiron që Aguero të jetë zëvendësuesi i tij, Luis Suarez i larguar , si dhe një arsye për ta bërë Lionel Messin të qëndrojë në Barcelona. Thënë kjo, Aguero ishte i qartë me mendimet e tij mbi thashethemet e një lëvizjeje në Camp Nou.

“Ata janë të gjithë duke shkruar Barca, Barca, Barca,” tha Aguero në Twitch. “Le të presim pak, të hedhim një vështrim. Ndal. Ne jemi akoma me City.”

Deri më tani këtë sezon Aguero ka pasur një kohë të vështirë me lëndime dhe si rezultat, ka humbur vendin e tij në ekipin e Cityt nga Gabriel Jesus.

Ngjarja paraprake

Partneri turk i bën tjetër dedikim dashurie Gentës

Ngjarja e ardhëshme

Zbulohet se sa para po i humbin klubet e Premierliges si shkak i pandemisë Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian