Flick mund të arrijë rekord të ri tek Bayern

Futbollisti i Bayern Munchen, Serge Gnabry, do të jetë në dyshim për paraqitjen ndaj Borussia Munchengladbach, ndërsa trajneri Hansi-Dieter Flick mund të arrijë rekord të ri për klubin.

Sulmuesi i Bayern Munchen, Serge Gnabry mbetet i dyshimtë për “bavarezët” përpara ndeshjes të së Premtes ndaj Borussia Moenchengladbach, në këtë ndeshje  trajneri i Bayern Munchen, Hans-Dieter Flick mund të bashkohet me Pep Guardiola si trajneri më i shpejtë që arrin 100 pikë në ligë.

Gnabry duket se pësoi një lëndim në ndeshjen ndaj Mainz, të cilën “Bavarezët” e fituan me rikthim.

Fitorja ndaj Munchengladbach do ti siguronte 100 pikë në 39 ndeshje për Flick, të njejtin rekord kishte edhe Guardiola, por pësimi i golave nga Bayern mbetet një shkak për tu brengosur.

Ngjarja paraprake

Murati bëhet ‘mollë sherri’ mes Melisës dhe Sindit

Ngjarja e ardhëshme

Shpëtoni nga gërhitja e partnerit në këto mënyra të thjeshta dhe efikase

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian