“Flaka ju daltë” reagon ashpër Gold Ag për komunitetin LGBTI

Për martesat e gjinisë së njëjtë fuqishëm vazhdon të iu dal kundër reperi Gold AG, duke thënë se nëse ky projekt-ligj kalon atëherë kjo do të sjellë sëmundje.

Arian Agushi ekskluzivisht në një intervistë për emisionin N’Konak ka thënë se ky ligj nuk duhet të kalojë.

“Kurr inshAllah s’kalon ky ligj, çka do që bëjnë si komunitet udha e mbarë ju çoftë le të martohen o vëlla çka ka me ju bo ligji, le të martohen udha e mbarë ju çoftë edhe mu martu le të martohen po pse me bo ligj të veçantë që nesër ata me adaptu fëmijë apo?

Çka ka faj aj fëmijë nesër që i ka dy nana ose dy baba, kjo është sëmundje o vëlla është lloj sëmundje more ndal le të idhnohen ndash flaka ju daltë kjo është sëmundje” shtoi ai.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

SPAK çon në Gjykatë “ushtrinë” e Gjergj Cukalit/ Si u tradhtua skuadra pas një sërë sulmesh, protash dhe mospagesash

Story i radhës

Planet politike të Rusisë në Ukrainë kanë dështuar

Të fundit nga