Fjalim i kryeministrit Zaev dhe ministres Carovska me rastin e Ditës botërore të mësimdhënësve

Shkup, 5 tetor 2020 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska sot do të kenë fjalim me rastin e Ditës botërore të mësimdhënësve, në sheshin e qytetit në Shkup.

Ngjarja, siç kumtoi pres-shërbimi qeveritar është pjesë e fushatës “Mësojmë nga ju. Ju faleminderit!”, që Ministria e Arsimit dhe shkencës dhe UNICEF-i do ta zbatojnë gjatë vitit shkollor 2020/2021. fb/

Foto: MIA arkivi

Ngjarja paraprake

Trump i falënderon të gjithë që po e mbështetin në luftën kundër COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

Në këto fshatra dhe qytete sot nuk do të kenë rrymë deri në 8 orë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian