Fjalë emocionuese të Haxhi Krasniqit

Kampioni i ri i botës në boks, Haxhi Krasniqi, emocionon me deklaratë! 

“Kjo luftë zgjati 15 vjet. Kam përjetuar rënie dhe ngritje, kam qarë. Shumë falënderime për të gjithë që besuan në mua”, tha Krasniqi në ARD.

 “Unë uroj Dominic që të kthehet i fortë. Ne jemi një familje e madhe, ne fitojmë së bashku, ne humbasim së bashku””, ka thënë Krasniqi.  

Mbreti ynë, Krasniqi, fitoi titullin e kampionit të botës në versionin WBA/IBO në kategorinë gjysmë të rëndë.

Krasniqi triumfoi me nokaut në rundin e tretë ndaj gjermanit Dominic Bosel. Gjerrmani dorëzoi titullin e kampionit të botës.

Ngjarja paraprake

Japonia jep falas dozën e parë të vaksinës ndaj koronavirusit

Ngjarja e ardhëshme

A mundet që ushtrimet të përmirësojnë Alzheimerin?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian