Fitore për Trepçën e Zhegrën

Skuadrat udhëtuese i kanë fituar ndeshjet e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Në kuadër të javës së gjashtë, Trepça fitoi në udhëtim ndaj Prizrenit me rezultat bindës, 36:23. Trepça me fitore përforcohet në vendin e tretë me 9 pikë, një më pak se Besa Famgas e Prishtina që takohen të premten (nesër) nga ora 17:30.

Prizreni mbetet i fundit, pa pikë.

Ndeshja në mes të Zhegrës e Vushtrrisë u luajt në Vushtrri, kurse fitore shënuan zhegrasit me 41:29.
Në konkurrencë të femrave u luajt ndeshja në mes të KEK-ut dhe Istogut. Fitore bindëse shënoi Istogu, me rezultat 57:13. Ndeshja i takoi javës së pestë.

Prizreni – Trepça 23:36 (12:14)

Prizreni: Thaqi 1, Gashi 2, Topalli 1, Ferati, Bytyqi, Skenderi 2, Etemi, Thaqi, Haxhimusa 7, Ibrahimi 3, Krasniqi 3, Buqaj, Salihu 4, Krasniqi, O. Krasniqi
Trepça: Buqinca, Shala, Sejdijaj, Klinaku 7, R. Shabani 4, Maxhera 7, A. Shabani 8, Mujka, K. Terziqi 2, B. Terziqi, Voca 1, Abazgjiku 4, Fejzullahu 2, Parduzi, Cimili.

Zhegra – Vushtrria 41:29 (25:17)

Zhegra: Ibrahimi, Kurexhaj, Jusufi, Haziri, Lu. Haziri 1, Isufi 3, Agushi 1, Aliu 3, Ad. Isufi 4, Ag. Isufi 1, Al. Haziri 13, Murseli 2, Misini 8
Vushtrria: Pllana, F. Jashari 9, Karaqa 1, Sadiku, Emini, Musa 1, M. Jashari 12, Mejzini 2, Tahiri, Miftari 3, Musa 1, Mehmeti 1, Fazliu, A. Mehmeti.

Ngjarja paraprake

Bisedë telefonike e MPJ Bujar Osmani me homologun e tij ukrainas, Kuleba

Ngjarja e ardhëshme

Bëhuni gati, moda me fokus në të pasme është kthyer

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian