Fitimet e McGregor dhe Poirier nga meçi i tyre

Dustin Poirier befasoi botën e sportit duke e mposhtur me nokaut Conor McGregorin në eventin e UFC 257.

Goditjet e amerikanit ishin të papërballueshme për irlandezin, i cili po dominonte deri në atë moment.

Pas ndeshjes, të dy u përqafuan mes vete, duke treguar shembull si sportistë të vërtetë.

Të dy luftëtarët pritet të marrin shuma të majme parash, por McGregor do të marrë shumë më shumë.

Conor McGregor do të marrë rreth 5 milionë euro në rikthimin e tij në UFC, pasi edhe ky ishte pensionuar në fillim të vitit të kaluar, pas fitores ndaj Donald Cerrones për 40 sekonda, raporton The Sun.

Në anën tjetër, Dustin Poirier përkundër fitores, do të marrë më pak para. Ai do t’i fitojë rreth një milion euro nga ky duel.

Ngjarja paraprake

Vazhdojnë protestat kundër kryeministrit izraelit Netanyahu

Ngjarja e ardhëshme

Mbetën të bllokuar në minierë për 14 ditë, shpëtohen minatorët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian