Fitër Bajrami, uron Ali Ahmeti

Me rastin e festës së Fitër BAjramit , besimtarët mysliman i ka uruar lideri i Bdi-së Ali Ahmeti, shkruan Aktuale.mk

“Të dashur besimtar,

Kam kënaqësinë e veçantë t’ju uroj Gëzuar Fitër Bajramin duke ju dëshiruar fillimisht shëndet dhe mbarësi në familjet e juaja.

Muaji i shenjt i Ramazanit dhe Fitër Bajrami na përkujtojnë dhe na rikthejnë tek vlerat më të mira njerëzore mbi të cilat reflektojmë me gjithë qenien tonë përgjatë gjithë muajit të agjërimit.

Uroj agjerim të pranuar dhe festë të mbarë e të begatë.

Qofshim më të mirë për veten, për njëri tjetrin dhe për gjithë shoqërinë tonë.” shkruan në postimin e Ahmetit.

Ngjarja paraprake

Sabri Fejzullahu uron festën e Fitër Barajmit

Ngjarja e ardhëshme

Kejvina Kthella ka “vapë të madhe”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian