“Finlandë, Suedi: Nëse ju jeni gati, ne jemi gati”

Ministrja e Jashtëm gjermane Baerbock thotë se dyert e NATO-s janë të hapura për Finlandën dhe Suedinë.

Ajo thotë se shtimi i tyre në aleancë do të forconte NATO-n dhe do të bashkonte shtetet e Evropës veriore.

“Suedi, Finlandë: nëse jeni gati ne jemi gati”, thotë ajo, shkruan BBC, përcjell Bota sot.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vuçiç: Do të jetonim 10 herë më mirë nëse do të kishim vendosur sanksione ndaj Rusisë

Story i radhës

Ditëlindje romantike në prag martese, aktorja e njohur poston urimin e ëmbël për patnerin

Të fundit nga