Finlandë – Belgjikë, De Bruyne shpallet lojtari i ndeshjes

Belgjika vazhdoi me serinë pozitive duke mposhtur Finlandën.

Belgët fituan me rezultat 0 – 2.

Mesfushorin Kevin de Bruyne shkëlqeu në këtë ndeshje duke ndërtuar super aksione dhe me plotë meritë është zgjedhur nga UEFA si futbollisti i ndeshjes.

Ndërkohë, Belgjika së shpejti do ta mësojë kundërshtarin për fazën 1/16 e “Euro 2020”.

Ngjarja paraprake

Kompanitë rritin përdorimin e vaksinave në Japoni

Ngjarja e ardhëshme

Almeda Abazi publikon një momentet pas lindjes së vajzës

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian